Nazar Nedir? Nazar Olup Olmadığını Nasıl Anlarız?

Nazar Nedir? Bir Kişiye Hased Eden İnsanlar Tarafından Nazar Değdiği Nasıl Anlışılır? Üstümüzde Nazar Olup Olmadığını Nasıl Anlarız?

nazar nedir

Nazar Nedir?; Nazar herhangi bir insanda hayruanlık duygusu, imrenme ve kıskanma gibi duygularının meydana gelmesi ile kıskanılan imrenilen kişiye doğru yayılan bir enerjidir. Nazar olarak isimlendirilen bu enerji, eğer karşımızdaki insan korumalı değilse (yani dua vb. gibi) ona olumsuz şekilde etki edecektir.

Bu taktirde eğer bir birey bu olumsuz etki yaratan enerjiden yani nazardan korunmak için kendini koruma altına almalıdır. Bunun için de en mübah ve doğru yol duadır. Peygamberimizinde hadislerle belirttiği nazarın hak olması dualar ile nazardan korunabileceğimize işaret etmektedir.

Nazar Olup Olmadığını Nasıl Anlarız?

Daha öncede belirttiğim üzere nazarın bazı olumsuz etkileri vardır. Bahsi geçen bu etkiler ise bir insanın üzerinde nazar olup olmadığını anlaması için yeterlidir. Sizlere bu etkilerden bahsetmek istiyorum. Eğer sizde bu etkiler mevcut ise veya büyük çoğunluğu mevcut ise sizde durumu iyice araştırıp kendinizde nazar olup olmadığını gün yüzüne çıkarabilirsiniz.

Üzerinde nazar olan kişi çok uyur veya uykuya karşı çok düşkünlüğü vardır. Böyle kişiler esasen yeteri kadar yani normal bir insanın uyuma süresi kadar uyuyup uykularını tam olarak alsalarda yinede üzerlerinde uykuya karşı düşkünlük vardır ve buna istinaden çok uyurlar.

Bir diğer nazar belirtisi ise nazara bulaşmış kişinin eşyalarının sık sık kırılmasıdır. Nazardan dolayı kırılan bu eşyalar tamamen eşyanın sahibine bulaşan kem gözden yani nazardan kaynaklıdır.

Nazara bulaşmış kişi aynı zamanda çok unutkan ve dalgındır. Yeri gelir 1 saniye önce gerçekleşen bir eylemi bile unutabilir. Aynı zamanda dalgınlık dereceside oldukça yoğundur. Ayrıca belirtilmesi gereken tuhaf bir durum vardır. Oda nazar değmiş kişinin nazar için okuduğu duaları unutmaması sadece bunların dışında kalan şeyleri unutmasıdır.

Takıntılar baş göstermiştir. Kişi normal ve olağan halindeyken hiç takıntılı değilken, nazar değdiği süreç içerisinde bazı takıntılı davranışlar sergiler.

Bu ve benzeri durumlar nazar değen kişinin üzerinde gözükmektedir.

Üstümdeki Nazardan Nasıl Kurtulurum?

Kişiye bulaşan bu nazarın elbette bir kurtuluş ve çözüm yolu vardır. Zira Allah yarattığı derdin şifasını da yaratmıştır. Bize düşen derdimizi çözümünü, şifasını, çaresini bulmak ve uygulamaktır gerisini ise sadece Allah’a bırakmak yeterli olacaktır.

Esasen nazar değmiş kişi ile, nazardan korunmak isteyen ve nazar değmemiş kişinin yapması gereken aynıdır. Her ikisininde nazara karşı etkili olan duaları okumaları yeterli olacaktır. Nazara bulaşmış kişi dua ile nazardan kurtulacak, nazara bulaşmamış kişi ise dua ile nazara karşı korunma altına girmiş olacaktır.

Nazar Duası

Sizlere nazar için okunması gereken bir kaç duayı belirtiyorum;

Felak Suresi;

Bismillâhirrahmânirrahîm

Kul, euzü birabbil felâk, min şerri ma halak, ve min şerri gasikin iza vakab, ve min şerrin neffassâti fil ukad, ve min şerri hâsidin iza hased.

Meali;

Rahmân ve Rahîm olan Allah’ın adıyla

De ki: “Yarattığı şeylerin kötülüğünden, karanlığı çöktüğü zaman gecenin kötülüğünden, düğümlere üfleyenlerin kötülüğünden, haset ettiği zaman hasetçinin kötülüğünden, sabah aydınlığının Rabbine sığınırım.”

Nas Suresi;

Bismillâhirrahmânirrahîm

Kul, euzü birabbin nâs, melikin nâs, ilâhin nâs, min şerril vasvasil hannas, elleziy yuvesvisu fiy sudûrin nâs, minel cinneti ven nâs.

Meali;

Rahmân ve Rahîm olan Allah’ın adıyla

De ki: “Cinlerden ve insanlardan; insanların kalplerine vesvese veren sinsi vesvesecinin kötülüğünden, insanların Rabbine, insanların Melik’ine, insanların İlah’ına sığınırım.”

Bahsi geçen bu iki sureyi ezberleyip her ihtiyaç duyduğunuzda okuyarak nazardan kurtulabilir ve nazara karşı koruma altına alınmış olabilirsiniz. Ayrıca nazardan korunmak için kesinlikle nazar boncuğu takmayın. Zira nazar boncuğunun nazardan koruma gibi bir etkisi yoktur bu sadece yaygın bir batıl inançtır. Tam aksine daha çok size zarar dokundurabilir zira dini açıdan yanlış bir şey yapmış olacağınızdan dolayı size nazar değme olasılığı daha fazla artacaktır.

Yorumlar

Ad

Dini Yazılar,20,Dinlediklerim,1,Genel Bilgiler,21,İzlediklerim,1,Kişisel Gelişim,20,Metafizik,8,Psikoloji,11,Psikotik Bozukluk,7,Sağlık,3,Yaşadıklarım,1,
ltr
item
Ferhat Arslan - Kişisel Blog Sitesi: Nazar Nedir? Nazar Olup Olmadığını Nasıl Anlarız?
Nazar Nedir? Nazar Olup Olmadığını Nasıl Anlarız?
Nazar Nedir? Bir Kişiye Hased Eden İnsanlar Tarafından Nazar Değdiği Nasıl Anlışılır? Üstümüzde Nazar Olup Olmadığını Nasıl Anlarız?
https://1.bp.blogspot.com/-lJmJdahy9jI/YLHWSTLHFXI/AAAAAAAAAC4/FJE8rcN2hecra0XfBvqaD2puKIHxyZg6gCLcBGAsYHQ/s16000/nazar-nedir-nazar-olup-olmadigini-nasil-anlariz.jpg
https://1.bp.blogspot.com/-lJmJdahy9jI/YLHWSTLHFXI/AAAAAAAAAC4/FJE8rcN2hecra0XfBvqaD2puKIHxyZg6gCLcBGAsYHQ/s72-c/nazar-nedir-nazar-olup-olmadigini-nasil-anlariz.jpg
Ferhat Arslan - Kişisel Blog Sitesi
https://www.ferhatarslan.net/2021/05/nazar-nedir-nazar-olup-olmadigini-nasil-anlariz.html
https://www.ferhatarslan.net/
https://www.ferhatarslan.net/
https://www.ferhatarslan.net/2021/05/nazar-nedir-nazar-olup-olmadigini-nasil-anlariz.html
true
3521865162371372838
UTF-8
Tüm Yazılar Yüklendi Herhangi bir gönderi bulunamadı Tümünü Gör Devamını Oku Cevapla Cevaplamaktan Vazgeç Sil By Ana Sayfa SAYFALAR Yazılar Tümünü Gör Benzer Yazılar Etiket Arşiv Arama Tüm Gönderiler İsteğinizle ilgili herhangi bir gönderi eşleşmesi bulunamadı Ana Sayfaya Dön Pazar Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Cumartesi Pazar Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Cumartesi Ocak Şubat Mart Nisan Mayıs Haziran Temmuz Ağustos Eylül Ekim Kasım Aralık Ocak Şubat Mart Nisan Mayıs Haziran Temmuz Ağustos Eylül Ekim Kasım Aralık şu anda 1 dakika önce $$1$$ minutes ago 1 saat önce $$1$$ hours ago Dün $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago 5 haftadan daha önce Takipçiler Takip Et Bu premium içerik kilitli ADIM 1: Bir sosyal ağda paylaşın ADIM 2: Sosyal ağınızdaki bağlantıya tıklayın Tüm Kodu Kopyala Tüm Kodu Seç All codes were copied to your clipboard Kodlar / metinler kopyalanamıyor, kopyalamak için lütfen [CTRL] + [C] (veya Mac'te CMD + C) tuşlarına basın İçerik tablosu