Başarılı Olmak İçin Yapılması Gerekenler

Başarı nasıl mümkün olur? Başarılı olmak için yapılması gerekenler nelerdir? Başarmaya giden yollar.

başarılı olmak için

Başaracağınıza İnanın

Başarıya giden yol inanmaktan geçer. Eminim ki bu cümleyi defalarca kez duymuşsunuzdur. Bu cümleyi duymak bazılarına çok anlamsız ve önemsiz gibi gelir. Çünkü hayatlarında bir amaçları, gayeleri ve başarmayı istedikleri herhangi bir eylem yoktur. Bu sebepten ötürü eğer sende bir şeyleri başarmak istiyorsan ancak o zaman bu cümle senin için anlamlı bir hal alır.

Başarıya giden yolda, hatta başarıya giden yola çıkabilmek için ilk olarak inançsızlığından kurtul ve her ne olursa olsun sonuca, başarıya ulaşacağına emin ol. Ancak bu şekilde başarmak istediğin eylem ile arandaki engelleri kaldırabilmen mümkün olur.

Bahsettiğim bu şeyi gerçekliğinden şüphen var ise eğer tarihin tozlu sayfalarını araştırabilirsin. Orada başarıya ancak inanların ulaştığını açık ve net bir şekilde göreceksin.

Olumsuz Düşüncelerden Kurtulun

Başarı sahibi bir birey olman için yapman gereken diğer şey ise başarıya karşı zihninde var olan olumsuz tüm düşüncelerden kurtulmaktır.
Zira bu olumsuz düşünceler başarı ile arandaki engel sayısını artıracak ve adeta bir engel duvarı örecektir. Fakat buna rağmen istisnai olarak olumsuz düşüncelere sahip olduğu halde yinede başaran insanlar var.
Evet olumsuz düşünceler olsa da başarı belki gelebilir ama başarı yolunda ilerlerken bahsi geçen bu negatif düşünceler seni çok yorar ve yıpratır. Bu sebepten ötürü başarıya ulaşmanda zor olur. Zorluk devreye girince de bir yerde pes edip vazgeçebilirsin.
O yüzden her şeye rağmen olumsuz düşüncelerden kurtul, kurtulamıyorum dediklerin içinsede en azından elinden geliyorsa onların şiddetini mantık ile azaltmaya çalış. Böylelikle başarı ile arandaki engeller, zorluklar kalkabilir.

Negatif Enerji Saçan İnsanlardan Uzaklaşın

Aynı olumsuz düşüncelerin bizi kötü etkilediği gibi negatif enerji saçan, olumsuz insanlarda bizim yolumuza taş koy ve bize güçlük çıkarma potansiyelinde olduğu için bu tür insanlardan da uzak durmanız şarttır.

Peki bu negatif enerjiye sahip insanlar ne yapıyor da beni başarıdan alıkoyabiliyor diyebilirsiniz. Buna cevap olarak sizlere şunu söyleyebilirim; bu insanların büyük çoğunluğu sadece kendi ilgilendikleri işi önemli ve ehemmiyetli olarak görürler. Farklı bir insan onun ilgi alanının dışında bir şey ile ilgileniyorsa kendisinin o konuda bir fikri olmadığı için, ilgi alanına girmediği için o işi boş ve gereksiz olarak görür.

Örnek vermek gerekirse; siz tarih alanıyla ilgilisiniz ve bu yolda başarılı hamleler yaratmak istiyorsunuz diyelim. Fakat arkadaşınız ise vücut geliştirme ile ilgileniyor. Bu yüzden tarih onun ilgi alanına girmediği için hep olumsuz cümleler kuracak hep negatif enerji saçacaktır.

Haliyle bu durumda sizi bir ihtimal dahi olsa kötü bir şekilde etkileyebilir, hevesinizi kırabilir ve hedefinizden bile vazgeçmenize sebep olabilir.

Bu insanların böyle olmasının sebebi ise kendileri hiç bir konuda başarı sahibi olamadıkarı için çevresindeki insanlarında başarısız olacağını düşünüyor. Yani herkesi kendileri gibi beceriksiz görüyorlar. Oysa herkes aynı değildir.

Bu yüzden aynı olumsuz düşünceler gibi sizlerin önüne sürekli engeller çıkaracak ve hevesinizi kıracak kişilerden uzak durun.

Her Zaman Pozitif Olun, Olumlu Düşünün

Pozitif enerjiye sahip olmak ve olumlu düşünmek kişiye her zaman artı bir değer katar. Pozitif enerjiye sahip ve sürekli olumlu düşünen bireyler hayata daha umutlu bakar.
Umut pek çok durumda önemli bir kavramdır. Umutsuz yaşamak kişinin karanlık bir hayata düşmesine, boşlukta hissetmesine ve bazı psikolojik sorunlara sebep açar.
Bu yüzden pozitif düşünmek bize umut duygusunu da beraberinde getirecektir. Kişinin umutlu olmasıda onu karanlık ve acı verici bir yaşamdan uzak tutacaktır.

Başarı İçin Çok Çabalayın

Başarı sahibi olabilmek için sadece inanmak ve olumlu düşünmek yeterli değildir. İnanç ve olumlamalar bizi motive eder hemen başarıya ulaştırmaz.
İnanç ile birlikte eylem gerçekleştirmek ve bunun içinde çok çabalamak lazımdır. Ancak bu şekilde kişi başarı sahibi olabilir.
Fakat pek çok zaman kişi eylemi gerçekleştirse de hemen başarı sahibi olamaz. Bu genelde herkeste böyle olur. Ama buna rağmen inanmaktan ve çaba gösterip çalışmaktan vazgeçmemeliyiz. Her ne kadar başarısız olsak ta inanmaya ve çabalamaya yeniden başlamalıyız. Ta ki istediğimiz noktaya varana kadar.

Yorumlar

Ad

Dini Yazılar,20,Dinlediklerim,1,Genel Bilgiler,21,İzlediklerim,1,Kişisel Gelişim,20,Metafizik,8,Psikoloji,11,Psikotik Bozukluk,7,Sağlık,3,Yaşadıklarım,1,
ltr
item
Ferhat Arslan - Kişisel Blog Sitesi: Başarılı Olmak İçin Yapılması Gerekenler
Başarılı Olmak İçin Yapılması Gerekenler
Başarı nasıl mümkün olur? Başarılı olmak için yapılması gerekenler nelerdir? Başarmaya giden yollar.
https://1.bp.blogspot.com/-bLPyDXuJGwg/YLHdxcWhLHI/AAAAAAAAADo/hblxSwW_R5AISXDfnA68e9ooahvuDclXgCLcBGAsYHQ/s16000/basarili-olmak-icin-yapilmasi-gerekenler.jpg
https://1.bp.blogspot.com/-bLPyDXuJGwg/YLHdxcWhLHI/AAAAAAAAADo/hblxSwW_R5AISXDfnA68e9ooahvuDclXgCLcBGAsYHQ/s72-c/basarili-olmak-icin-yapilmasi-gerekenler.jpg
Ferhat Arslan - Kişisel Blog Sitesi
https://www.ferhatarslan.net/2021/05/basarili-olmak-icin-yapilmasi-gerekenler.html
https://www.ferhatarslan.net/
https://www.ferhatarslan.net/
https://www.ferhatarslan.net/2021/05/basarili-olmak-icin-yapilmasi-gerekenler.html
true
3521865162371372838
UTF-8
Tüm Yazılar Yüklendi Herhangi bir gönderi bulunamadı Tümünü Gör Devamını Oku Cevapla Cevaplamaktan Vazgeç Sil By Ana Sayfa SAYFALAR Yazılar Tümünü Gör Benzer Yazılar Etiket Arşiv Arama Tüm Gönderiler İsteğinizle ilgili herhangi bir gönderi eşleşmesi bulunamadı Ana Sayfaya Dön Pazar Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Cumartesi Pazar Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Cumartesi Ocak Şubat Mart Nisan Mayıs Haziran Temmuz Ağustos Eylül Ekim Kasım Aralık Ocak Şubat Mart Nisan Mayıs Haziran Temmuz Ağustos Eylül Ekim Kasım Aralık şu anda 1 dakika önce $$1$$ minutes ago 1 saat önce $$1$$ hours ago Dün $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago 5 haftadan daha önce Takipçiler Takip Et Bu premium içerik kilitli ADIM 1: Bir sosyal ağda paylaşın ADIM 2: Sosyal ağınızdaki bağlantıya tıklayın Tüm Kodu Kopyala Tüm Kodu Seç All codes were copied to your clipboard Kodlar / metinler kopyalanamıyor, kopyalamak için lütfen [CTRL] + [C] (veya Mac'te CMD + C) tuşlarına basın İçerik tablosu